Останні події

 

Інформація щодо запровадження рецептів для відпуску антибіотиків

 

З серпня аптеки будуть відпускати антибіотики тільки за рецептом. Виключення окуповані території та райони проведення бойових дій

Пацієнти отримуватимуть електронний рецепт для придбання антибіотиків за власні кошти уже з серпня 2022 року. Норма щодо відпуску антибіотиків лише за призначенням лікаря в Україні не є новою, з серпня лише додається цифровий інструмент електронний рецепт.

Щобільше, рішення є частиною євроінтеграційних процесів України, адже в багатьох країн світу відпуск антибіотиків відбувається саме за рецептом.

З кожним роком лікувати бактеріальні інфекційні хвороби (до прикладу, пневмонію чи туберкульоз) стає все складніше. Уже зовсім скоро нераціональне використання антибіотиків може призвести до того, що інфекційні хвороби, які наразі швидко і без наслідків лікуються антибактеріальними препаратами, можуть стати смертельно небезпечними.

Згідно з даними Центру громадського здоров’я майже 64% українців помилково вважають, що гострі вірусні інфекційні захворювання та застуду можна лікувати антибіотиками та купують їх без призначення лікаря. Ризик вироблення антибіотикорезистентності зростає і при недотриманні режиму приймання ліків в ситуаціях, коли вони потрібні. Саме тому лікування антибіотиком має призначатися та контролюватися виключно лікарем.

Саме тому впровадження електронного рецепта на антибіотики стане першим кроком у розв’язанні проблеми неконтрольованого вживання рецептурних лікарських засобів.

Нововведення почне працювати в рамках перехідного періоду в медичних закладах, що працюють з електронною системою охорони здоров’я (ЕСОЗ). Якщо заклад охорони здоров’я, до якого звертається пацієнт, не підключений до ЕСОЗ, лікар має виписати паперовий рецепт.

На перехідному періоді пацієнт може придбати необхідні ліки за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо лише пред’явити фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть як підтвердження призначення.

Виключення буде діяти тільки для тих аптек, що знаходяться в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджений відповідним наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Такі аптеки тимчасово на час дії воєнного стану зможуть відпускати пацієнтам антибіотики без рецепта лікаря.

Чи обов’язково мати декларацію з сімейним лікарем для отримання рецепта?

Рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем.

Чи зможе лікар приватної клініки виписати електронний рецепт?

Лікарі усіх рівнів медичної допомоги, незалежно від форми власності закладу, зможуть здійснювати відпуск електронних рецептів за умови підключення закладу та його працівників до електронної системи охорони здоров’я.

Що робити, якщо медичний заклад, до якого звертається пацієнт, не працює з електронною системою охорони здоров’я?

У такому разі на перехідному періоді передбачається виписка паперового рецепта на антибіотики.

Чи передбачено часткове погашення електронних рецептів? Чи можна буде придбати меншу кількість препарату, ніж вказано у рецепті?

Так, функціонал електронного рецепта дозволяє погасити рецепт частково, тобто придбати меншу кількість лікарського засобу, ніж зазначено в рецепті.

Чи поширюється електронний рецепт на очні краплі/топічні антибіотики й т. д.?

Так, усі препарати, які відносяться до антибактеріальних лікарських засобів (код АТХ-J01 згідно з даними Державного реєстру лікарських засобів України), підлягають відпуску за рецептом за кошти пацієнта. Ця норма стосується усіх форм антибактеріальних лікарських засобів, які підпадають під визначену групу.

Чи будуть діяти паперові рецепти для відпуску препаратів на пільгових умовах?

Так, на перехідний період передбачено виписування паперового рецепта медичними закладами, які поки не мають відповідної технічної можливості, тобто не підключені до ЕСОЗ. Крім цього, виписка лікарських препаратів, що відпускаються на пільгових умовах, буде здійснюватися за паперовим рецептом.

Як в нових умовах відпуску антибіотиків можна буде придбати ліки для тварин?

Лікарські препарати для тварин як і раніше можна буде придбати за ветеринарним рецептом.

 


 

День медсестри 2022

 

 

12 травня 2022 року з нагоди святкування Міжнародного дня медичної сестри відбулося нагородження медсестер закладу

Директор диспансеру, Олена Олексіївна Гринішина, та голова профспілки, Оксана Володимирівна Ульянич, подарували медсестрам квіти…

…грамоти…

…та цукерки.

Також свої побажання співробітницям висловив завідувач стаціонарним відділенням № 1, Микола Тимофійович Щербак.

 

ЗІ СВЯТОМ ВАС, ШАНОВНІ МЕДСЕСТРИ!

 

 


 

4 травня 2022 року в КНП ХОР ОПТД № 3 проводилося лекційне заняття на тему: “Надзвичайні ситуації воєнного стану»

Лекторка, Хархальова Людмила Іванівна, докладно проінструктувала працівників закладу про надання невідкладної допомоги постраждалим від вибухів та обстрілів.

Також Л. І. дала медпрацівникам поради щодо допомоги особам, які страждають від судом та нападів епілепсії; нагадала правила користування вогнегасниками.

 


 

Інформаційні матеріали з безпеки життєдіяльності, щодо дій у надзвичайних ситуаціях та під час війни

 

 


Україна отримала партію гуманітарної

допомоги зі США

 

13 тонн ліків для невідкладної допомоги та лікування хронічних хвороб надійшли до України із США. Серед них: численні засоби для лікування травм, ліки проти інфекційних хвороб, гіпотензивні засоби тощо. Загальна вартість допомоги, наданої Україні, складає понад 20 мільйонів доларів.

Більше подробиць на сайті МОЗ України за посиланням.

 


 

 

РОСІЯ ПОЧАЛА ВІЙНУ

 

ПРОТИ УКРАЇНИ

 

У ніч проти 24 лютого російський президент Володимир Путін заявив про спеціальну військову операцію. Таку заяву він зробив близько 5:00 за Києвом. Очільник Кремля зухвало наголосив, що не буде окуповувати Україну, але вимагає у Збройних сил України здатися. Як пише Інтерфакс-Україна, держава-агресорка атакує українські прикордонні пункти по всьому кордону. Наступ почався 24 лютого, приблизно о 5:00.

Подробиці у статті «24 каналу» за посиланням.

 

 


 

Веселих свят!

 

 


 

 


 

З Днем медпрацівника!

 

 

 


 

6 листопада 2019 року в КНП ХОР ОПТД № 3 відбулася медична нарада за підсумками роботи за 9 місяців


ДО УВАГИ!

 З метою всебічного інформування населення Харківської області про реформування системи охорони здоров’я на первинному рівні, надання первинної медичної допомоги та вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та забезпечення оперативного реагування на звернення громадян, повідомляємо про функціонування «гарячої лінії» за телефоном:

 (057) 705 31 52

 за наступним режимом роботи: щоденно (у робочі дні з 09.00 до 18.00, у п’ятницю до 16.45, окрім вихідних та святкових днів).


 

Лікар від Бога

 

           

Відомий в Зміївському районі лікар-фтизіатр, ветеран медичної служби, Микола Тимофійович Щербак 25 липня відсвяткував свій 70-річний ювілей. Його професійний шлях довгий та насичений працею і турботами про здоров’я людей. За роки своєї медичної практики ‒ а за плечима не одне десятиліття ‒ він зарекомендував себе справжнім професійним лікарем, відповідальним та обов’язковим.

Туберкульоз — одна із найдавніших інфекцій людства, яка досі забирає життя багатьох людей. Третя частина всіх жителів планети є носіями палички Коха, а кожну секунду виявляють новий випадок цієї небезпечної хвороби.

Ризикуючи своїм життям, Микола Щербак на протязі 40 років лікує хворих на туберкульоз, не тільки жителів Зміївського району і Харківської області, але й інших регіонів України, проводить діагностику, встановлює причини розвитку цієї недуги, дає рекомендації щодо заходів профілактики, займається реабілітаційними заходами. І саме на ньому лежить відповідальність за те, щоб масштаби поширення захворювання на туберкульоз зменшувалися.

Як ділиться сам ювіляр, мрія обрати професію лікаря була ще з дитинства. Тож, не зраджуючи самому собі, чоловік пішов за своїм покликанням по життю. У 1976 році Микола Тимофійович закінчив Харківський медичний інститут за спеціальністю «Лікувальна справа». З 1976 по 1977 рік проходив підготовку в інтернатурі на базі Харківського обласного протитуберкульозного диспансеру за спеціальністю «Фтизіатрія». І вже з 1 серпня цього ж року Микола Щербак розпочав свою лікарську діяльність як фтизіатр у Зміївському районному протитуберкульозному диспансері.

У 1982 році на декілька місяців Микола Тимофійович був переведений до Чугуївської центральної районної лікарні на посаду дільничного фтизіатра. Але вже у жовтні, він повернувся до попереднього місця роботи, і, з легкої руки головного лікаря Олексія Івановича Бєлоконєва, був призначений на посаду завідувача стаціонарним відділенням, котру він очолює і донині.

Протягом своєї праці Микола Тимофійович постійно підвищував свою кваліфікацію як лікар.  Тож, у 1986 році йому було присвоєно першу категорію лікаря-фтизіатра, а 1992 року – вищу категорію лікаря-фтизіатра. Працюючи зі складним контингентом (а це безробітні, малозабезпечені, бездомні, особи які страждають на хронічний алкоголізм та наркоманію, хворі, від яких здавалося б відвернулася доля) Микола Тимофійович добре розумів, що недостатньо спеціальних знань лікаря для досягнення перемоги над хворобою і необхідно продовжувати навчатися. Тому, незважаючи на свою величезну навантаженість, він отримав другу вищу освіту за спеціальністю «Психологія».

Як відгукуються про ювіляра колеги, за час своєї роботи Микола Тимофійович виявив себе вдумливим, сумлінним, знаючим свою справу фахівцем. Він добре володіє необхідними методами діагностики і лікування.

Неодноразово нашого ювіляра було відзначено усілякими нагородами різних рівнів. Це і Почесна грамота МОЗ України, Почесні грамоти Управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації, численні Почесні грамоти Зміївської райдержадміністрації і Зміївської районної ради тощо.

Микола Тимофійович є справжнім спеціалістом своєї справи. Найкращі роки життя він присвятив своїй професії і жодного разу не пожалкував про це. Не порушуючи клятву Гіпократа, цей лікар самовіддано лікує навіть безнадійних хворих, даруючи їм надію на життя. Неможливо порахувати скільки людських життів врятував Микола Щербак за більш ніж півстолітній період роботи. І, незважаючи на поважний вік, Микола Тимофійович досі пір продовжує залишатися в строю і передавати естафету до рук молодих послідовників, успішно практикувати нові методики лікування проти чуми ХХ сторіччя. Слова добрих побажань на адресу Миколи Щербака  можливо  почути від багатьох, з ким звела доля цього воістину народного лікаря!

З нагоди відзначення ювілею керівництво і трудовий колектив обласного протитуберкульозного диспансеру № 3 вітає  Миколу Тимофійовича Щербака з цим святом, бажає довгих років життя і успіхів у всіх його починаннях!

 

Профілактика та своєчасне лікування – головні кроки в боротьбі з туберкульозом (стаття в ВЗ від 23 березня 2018р.)

Епідемія туберкульозу

ОПТД №3 07.02.18 річний звіт

28 грудня Президент України підписав ключовий Закон медреформи. Це дозволить вже з 2018 року запустити перші якісні зміни у системі охорони здоров’я країни.

Цей Закон змінює модель фінансування медицини державою та нарешті дає гарантії отримання якісного медичного обслуговування для громадян.

ДАЙДЖЕСТ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я

 

12 травня відзначається міжнародний день медичної сестри

Відбулась святкова планерка, з нагородженням, та вітаннями.

Наші мед сестрички спритні як пташки
Весело пурхають нині свято їх
І за їх роботу ласку і турботу
Ми від усього серця вітаємо їх
Спасибі вам сестрички,
За вашу доброту!

 

 

6 травня відбулася екскурсія колектива  закладу по старовинним садибам Харківщини, були відвідані Пархомовський історико-художній  музей, Співучі тераси, садиба в Наталіївці, Шарівка та садиба в Старому Мерчику.

 

Охорона праці очима дітей

 

7 березня відбулося урочисте привітання працівниць диспансеру зі святом 8 Березня та нагородження кращих з них

Щорічно 24 березня в усьому світі проводиться Всесвітній День боротьби з туберкульозом. Цього року Всесвітній день боротьби з туберкульозом проходить під гаслом Всесвітньої організації охорони здоров’я «Разом ліквідуємо туберкульоз: нікого не залишимо без уваги»
В Зміївському районі проведено наступні заходи:
1. Залучено місцеву пресу та телебачення до розповсюдження та друкування інформаційних матеріалів, щодо відзначення Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби з захворюванням на туберкульоз.
2. Проведено виступ на туберкульозну тематику на районному телебаченні та надруковано статті в місцевій газеті «Вісті Зміївщини»
3. Посилено санітарно-просвітницьку роботу в закладах первинної та вторинної ланки надання медичної допомоги населенню району, шляхом проведення бесід, лекцій, розповсюдження інформаційних листівок, з питань запобігання та виявлення захворювання на туберкульоз.
4. Проведено лекції серед учнів учбових закладів
5. Проведено лекції серед лікарів та середнього медичного персоналу загальної мережі

Plakat2_

Plakat1_